пдф

Скачати каталог компенсатори (6.2 Mb)

пдф

Скачати каталог ТОВ Флуітек Металорукава (4 Mb)

Компенсатор – це «живий пристрій», який дозволяє сприймати і компенсувати «власним тілом» всі рухи трубопроводу при проходженні різних середовищ усередині труб. Він компенсує теплове розширення внаслідок нагрівання робочим середовищем стінок трубопроводу, виконує функцію роздільника середовищ та герметичного ущільнення, гасить ряд вібрацій, що виникають при роботі трубопровідного (насосного) обладнання, сприймає зміщення труб при осіданні ґрунтів та опор трубопроводу. Компенсатор продовжує термін служби трубопроводу.

Металорукава високого тиску (МРВТ) застосовують як гнучкі трубопроводи з компенсаційними властивостями для транспортування середовищ різного фізичного стану при робочих тисках до 600 атм. та температурному режимі від -200 до +700 0С. У певних випадках металорукава високого тиску використовують для компенсації температурних деформацій, механічних напруг та вібрацій частот від 10 до 2000Гц жорстких типів трубопроводу.

Компенсаційні властивості та експлуатаційні характеристики металорукаву високого тиску забезпечуються гофрованою оболонкою з нержавіючої сталі марок AISI 304/316L, укладених у захисне обплетення сітківки з крученого дроту AISI 316 L.
Одно- або багатошарова обплетення формує необхідний рівень захисту металорукаву високого тиску від зовнішніх механічних пошкоджень, а також міцність РВД при впливі статичних і динамічних навантажень, що виникають при експлуатації та транспортуванні робочих середовищ під високим тиском.Залежно від типу оболонки (СРГС, РГТА, РГТ, РГТС) гофра формується шляхом: спірального згортання профільованої стрічки із сталі товщиною 0,15 – 0,20 мм з контактним зварюванням по вершинах гофру (СРГС); формування паралельних кілець із цільнотягнутих або зварених внахлест/встик контактно-шовним/аргонодуговим зварюванням трубних заготовок зі стрічки сталі 12Х18Н10Т товщиною 0.15-0.3 мм (РГТ, РГТС); зовнішньої обкатки по спіралі зварених встик аргонодуговим способом трубних заготовок зі стальної стрічки товщиною 0,2-0,3 мм (РГТ, РГТА).

Для виготовлення обплетення металорукава використовується нержавіючий дріт товщиною 0.3-0.6 мм. Кількість шарів обплетення, як і товщина дроту для її виготовлення підбираються в залежності від проектних величин статичних і динамічних навантажень (пульсацій середовища, що транспортується) на металорукав високого тиску.

Зниження можливих згинальних напруг і захист від термічного впливу паяння/зварювання кінцевих шарів гофри металорукава забезпечується спеціальними склянками. До оболонки паянням у вакуумі струмами високої частоти приєднується кінцева арматура (РГТА, СРГС до 32 мм). Або ж застосовуються контактно-шовне та аргонодугове зварювання. Для паяння використовуються спеціальні корозійностійкі припої, що забезпечують міцність сполуки при дії агресивних середовищ.Кінцева арматура може бути різних типів (конус-конус, сфера-конус, фланцеве з’єднання, під приварювання, різьбові з’єднання), чим забезпечується повна адаптація металорукавів високого тиску, як до імпортного, так і вітчизняного обладнання та вузлів техніки зі з’єднаннями російських та європейських стандартів .

Діаметр нержавіючих металорукавів, що виготовляються, високого тиску від 6 до 350 мм при довжині від 0.25-6 м. У разі довжин МРВД більше двадцяти метрів вони виконуються з жорсткими сегментами, що не гнуться. Допустимий радіус вигину металорукава залежить від діаметра та товщини оболонки, кількості шарів обплетення і становить приблизно величину п’яти зовнішніх діаметрів МРВС.

Меню