Установка очищення повітря AIRLAB призначена для знищення бактерій, вірусів та плісняви в навколишньому повітрі. Спеціальні фільтри, та лампи UV-C випромінювання забезпечують безпеку та чистоту навколишнього середовища шляхом поступової дезінфекції навколишнього повітря. При підборі необхідної моделі треба враховувати розміри приміщення, тому що для забезпечення безпеки необхідно, щоб повітря проходило через фільтри 7-8 разів протягом години.
Ступені фільтрації повітря:
- G4 – система фільтрації EU4;
Повітря, яке втягує вентилятор, проходить через перший ступінь очищення – фільтр класу G4 (EU4), Даний фільтр утримує більше 90% частинок пилу (розміром 3-10 мкм) відповідно до стандарту EN779. Фільтри класу G4 можна багаторазово очищати стисненим повітрям, а також мити водою до 2-3 разів. Завдяки цьому термін служби може становити від 1 року та вище, залежно від рівня запиленості у приміщенні. Фільтри, які втратили свою функцію, можуть бути легко замінені користувачем самостійно.
- F9 – система фільтрації EU9;
Після першого ступеня повітря досягає фільтра тонкого очищення. Фільтр класу F9 (EU9) призначений для очищення повітря від бактерій та запліснявілих грибів. Фільтри цього класу здатні утримувати до 95% частинок розміром до 0,4 мкм. Ці фільтри також здатні утримувати частинки розміром 0,2 – 0,3 мкм у певних пропорціях. У нормальних умовах довкілля, враховуючи, що попередня фільтрація виконана, цей фільтр вимагає заміни не частіше ніж один раз на рік.
- УФ-фільтр
Після двох стадій фільтрації повітря потрапляє до зони УФ-опромінення. Найдрібніші організми, такі як віруси, бактерії та запліснявілі гриби гинуть під впливом ультрафіолетових променів. Ультрафіолетова лампа випромінює хвилі довжиною в 254 нм, руйнуючи структуру ДНК або РНК мікробів. Ультрафіолетові промені дуже ефективні проти вірусів, що дозволяє знищувати до 99,98% всіх частинок. Зокрема, віруси розміром від 0,05 до 0,3 мкм (у тому числі і Covid-2019) дуже чутливі до ультрафіолетових променів. Таким чином, він дуже ефективний проти вірусів та низки бактерій (Micrococcus, Pseudomonas, Staphylococcus, Corynebacterium, Flavobacterium, Acinetobacter, Bacillus та Streptococcus), які можуть існувати в житлових приміщеннях. У зоні УФ-опромінення використовується спеціальний матеріал, що відбиває для підвищення ефективності променів. Термін служби УФ-лампи складає близько 8000 годин. У разі безперервної роботи пристрою (365 днів / 24 години) лампа потребуватиме заміни один раз на рік. Оскільки озон утворюється на довжинах хвиль УФ 170-210 нм, званих озоновою зоною, лампа, що використовується, є безпечною для людей, і може використовуватися тривалий час без відключень.
- Фільтр із активованим вугіллям
Повітря, що виходить із зони УФ-опромінення, проходить через фільтр з активованим вугіллям. Фільтр з активованим вугіллям допомагає покращити якість атмосферного повітря, утримуючи неприємні запахи у навколишньому середовищі та знижуючи рівень озону (близько 0,1 проміле), який може виникнути під час очищення.
- Захист від УФ опромінення
Для запобігання потраплянню ультрафіолетових променів у приміщення на вході та виході із зони ультрафіолетового випромінювання встановлюються спеціальні екрануючі пластини. Як додатковий запобіжний засіб використовується додатковий екран під сервісним люком.
- Система фільтрації H14-HEPA (ОПЦІЯ),
Повітря, що пройшло попередню і тонку фільтрацію, потрапляє у фільтр H14 (HEPA). Фільтр класу H14 уловлює частинки від 0,3 мкм і менше. Оскільки розміри бактерій і цвілевих грибів дорівнюють або перевищують 0,3 мкм, можна сказати, що цей ступінь очищає повітря практично повністю від усіх бактерій. Фільтри найтоншого очищення класу H14 мають здатність утримувати частинки з розміром до 0,3 мкм з ефективністю вище 99,995%. Ці фільтри також здатні утримувати більш дрібні частинки, але відповідно до стандарту EN1882 розмір вказується 0,3 мкм. Оскільки доступна попередня та тонка фільтрація, рекомендується замінювати ці фільтри один раз на півроку за нормальних умов експлуатації. Рівень вигоди від впливу ультрафіолетового проміння повітря, що пройшов через триступеневу систему фільтрації, є максимальним. Цей тип системи фільтрації переважно рекомендується у лікарнях, операційних, чистих приміщеннях тощо.
Конструктивні особливості
- Кінцевий вимикач на сервісному люку.
- Індикатор попередження про вихід з ладу УФ-лампи або вентилятора.
- Пульт дистанційного керування.
- Спеціальні гвинти для запобігання несанкціонованому доступу до фільтрів.
- Зони входу та виходу повітря спроектовані під кутом для забезпечення рівномірного розподілу повітря всередині приміщення.
- Очищувачі повітря AİRLAB можуть бути встановлені на стелі або на стіні приміщення.
- Повітроочисні установки AİRLAB призначені тільки для утримання великого, дрібного пилу в навколишньому повітрі та знищення бактерій, вірусів та цвілі. Вони не очищають поверхні та покриття.
Очищувачі повітря AIRAB можуть використовуватися у всіх комерційних, громадських та житлових приміщеннях, таких як:
– навчальні заклади,
– кафе та ресторани,
– перукарні та салони краси,
– Банки та магазини,
– кіно та спортивні центри,
– офісні та конференц-зали,
– поліклініки та лікарні,
– лобі та готельні номери,
Проектування, розрахунок та вибір матеріалів для повітроочисної установки Airlab здійснюється Центром проектування промислового холодильного обладнання TMS, що діє в рамках Закону № 5146, та професором доктором Мустафою Оздеміром, викладачем факультету машинобудування Стамбульського технічного університету. (İTÜNOVA), з посиланням на наступні ресурси;.
– Посібник з ультрафіолетового бактерицидного опромінення – UVGI для дезінфекції повітря та поверхні; Владислав Ковальський; Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2009
– Посібник ASHRAE 2019 року – Області застосування HVAC
Моделі AIRLAB;
1.ADUV10
- Розміри пристрою (ДхШхВ): 1600 х 400 х 250 мм
- Потужність УФ-лампи: 18 Вт
- Витрата повітря: 200 м3/год
- Циркуляція повітря: 8 циклів на годину
- Площа приміщення, що рекомендується / об’єм: 10 м2 / 25 м3
2. ADUV20
- Розміри пристрою (ДхШхВ): 1600 х 800 х 250 мм
- Потужність УФ-лампи: 4 х 18 Вт
- Витрата повітря: 800 м3/год
- Циркуляція повітря: 8 циклів на годину
- Площа приміщення, що рекомендується / об’єм: 40 м2 / 100 м3
3. ADUV40
- Розміри пристрою (ДхШхВ): 1600 х 800 х 250 мм
- Потужність УФ-лампи: 4 х 18 Вт
- Витрата повітря: 800 м3/год
- Циркуляція повітря: 8 циклів на годину
- Площа приміщення, що рекомендується / об’єм: 40 м2 / 100 м3